Kontaktid: +3725040260, produtsent(at)juhtimisaju.ee
Vaata Regio saadet
JuhtimisAju telemangu rahastab Ettevotluse Arendamise Sihtasutus
JuhtimisAju telemangu rahastatakse EL toukefondidest
Marko blog

Marko blog: Reedel käivitub JuhtimisAju telemängu uus hooaeg

Selle nädalaga saame hooaja 5 esimest saadet filmitud. Esimesed kaks said ka montaa˛ilaual valmis ja võib viimaks kergemalt hingata - oleme eetriks valmis. Nüüd reedel kell 19.30 võib ennast seada teleka ette ja vaadata, et kuidas uue hooaja esimene saade vaataja pilgu läbi välja näeb. Siin on treiler:

Esimese saate salvestus toimus juba vahetult enne jõule. Eesti Posti oli pühadesaginas põnev vaadata. Ka juhtimisülesanne oli tegijate jaoks huvitav. Meile tundus ka universaalne. "Missugused on kahaneval turul Eesti Posti võimalused postiteenuste mahtu kasvatada." 

Palusime võistlejatel välja mõelda, et kuidas võiks suurendada tulusid kirjade ja postipakkide saatmisel? Täna tuleb üsna paljudes ettevõtetes nõu pidada, et mida siis enda organisatsioonis teistmoodi tegema peaks, et kitsamas majanduses paremini hakkama saada. Kogu Eestit oma võrguga katvas organisatsioonis tundub see veel eriti aktuaalsena.

Variant nr. 1 on tulusid suurendada. Müük-müük-müük. Kõigile on ilmselt hakkanud laekuma igasugust rämpsposti: puhkused, koolitused, lennupiletid, hotellid, reklaamivõimalused, soodsad autod. Täna helistati mulle ja küsiti, et kas ma teen ise oma raamatupidamist või ostan seda sisse. Kui küsisin vastu, et kuidas küsija elu sellele küsimusele vastates paremaks saaksin teha, siis selgus, et oleksin saanud soetada temalt soodsa hinnaga uue maksuseaduste kommenteeritud väljaande. Passisin sedapuhku. Nii tõenäoliselt ka teised - meeleheitlik müük suvalisele sihtgrupile iga hinna eest ei anna tulemusi.

Variant on nr. 2 on kulusid kärpida. Kui ikka klientidelt tellimusi järgi ei tule, siis vähendame töötajate arvu, müüme ebaefektiivselt toimivaid varasid, tõmbame kokku "toredatelt" kulutustelt - ei reklaami ennast liiga palju, jätame ära imemeeste konverentsid-koolitused. Lihtne ja loogiline! Kulude kärpimisega võib aga lihtsalt liiale minna. Loe näiteks mu seda blogikannet, kus kirjutan efektiivsuse ja innovatsiooni äärmustest lähemalt

Variant nr. 3 on mitte ennast kõigutada lasta ja teha põhilisi asju ikka samamoodi. Mingi asja muutmata jätmine on juhile raske otsus. Teinekord võib see muidugi olla fataalne - kui ikka rahavood juba mitmendat kuud negatiivsed, siis tuleb kohe saneerima hakata. Aga mõnikord võib rabelemine hoopis rutem põhja viia. Vanasõnalt laenates: kui väljas tuiskab, siis pole mõtet tuisuga võitlema minna. Siis on hoopis aeg tubaste toimetuste jaoks. Ka firmajuhid võiksid sel juhul hoopis mõelda - mis siin ikka rabeleda. Ehk oleks tunduvalt mõistlikum oma firmas "kodu korda teha" ja olla palju paremini valmis selleks ajaks mil tuisk järele on andnud.

Aga kuidas just meie saates täpsemalt läks, seda võite juba ise ekraanilt vaadata ja enda mõtteid seejärel ka meile saata.

Marko - markorillo.com

Marko Rillo