Kontaktid: +3725040260, produtsent(at)juhtimisaju.ee
Vaata Regio saadet
JuhtimisAju telemangu rahastab Ettevotluse Arendamise Sihtasutus
JuhtimisAju telemangu rahastatakse EL toukefondidest
Mis saates juhtus

Mis saates juhtus: Kalevi Sokolaadivabrik pääses esimesena edasi

06.02.2009

ETV JuhtimisAju telemängu esimesest saatest pääses veerandfinaali Kalevi Šokolaadivabriku võistkond koosseisus Kärt Kirso, Hardo Reinike ja  Kristel Männik.

Kaks võistkonda olid saabunud Eesti Posti, kus juhatuse esimees Ahti Kallaste andis neile ülesandeks mõelda, et mil viisil tänases majandusolukorras postiteenuste mahtu kasvatada. Eesti Posti juhtide jaoks on tänane situatsioon eriti keeruline, sest märtsi lõpust avaneb Eesti postiturg ka teiste riikide konkurentidele.

Büroomaailma tiim koosseisus Margus Ross, Kristine Ross ja Jüri Ross

Kalevi Šokolaadivabriku võistkond koosseisus Kärt Kirso, Hardo Reinike ja  Kristel Männik

Büroomaailma võistkond, kuhu kuulusid Jüri Ross koos Margus Rossi ja Kristine Rossiga, võtsid alguses mõtisklusteks aja maha, et otsida ideid tulude suurendamiseks. Vestluste käigus Eesti Posti töötajatega leidsid nad, et tuleb teha valik. Iga tulude suurendamise algatus nõuab teatavasti alustuseks vahendeid. Kuna ressursse pole piisavalt, siis otsustasid nad keskenduda kõige suurema potentsiaaliga äriklientide segmendile.

Kalevi tiim alustas oma otsinguid võimalikest sihtturunduse projektidest. Nad leidsid, et kuna postiljonid on kontaktis paljude potentsiaalsete klientidega, siis on Postil võimalik lihtsalt üles ehitada Eesti suurim ja põhjalikem klientide andmebaas. Teavad ju postiljonid kõige paremini, kus peres on koer või kes oleks huvitatud uuest autost. Nende teadmiste põhjal oleks lihtne koostada kõrge tulukusega suunatud müügikampaaniaid, mida kaubapakkujatele reklaamida. Oma arutelu lõpuks otsustasid nad oma esitlusse samuti lisada ka äriklientide teema.

ˇürii koosseisus Aavo Kärmas, Peeter Võrk ja Egert Valmra leidsid peale esitluste kuulamist, et sedapuhku oli põhjalikuma ja realistlikuma tegevuskavaga välja tulnud Kalevi võistkond. Niisiis liiguvadki nad edasi veerandfinaali.

Huvilistel, kes soovivad ülesandele kaasa mõtiskleda, on võimalik vaadata saadet internetist ja tõmmata alla mõlema võistkonna esitlused siit:
- Büroomaailma esitlus (ppt)
- Kalevi esitlus (ppt)

Vähem kui nädala pärast läheme külla Estiko Plastarisse, kus tuleb majanduslanguses mõelda müügi suurendamise võimaluste peale. Võistlustulle asuvad Nõo Lihatööstus ja Regio. Ootame juhtimishuvilisi taas JuhtimisAju jälgima Eesti Televisioonis reedel kell 19.30, kordusega esmaspäeval kell 13.25 ja ETV2-s kell 17.00.

Need, kes soovivad ise võistlustulle asuda või kutsuda JuhtimisAju võttegruppi enda firmasse juhtimisülesandeid lahendama, võivad meiega ühendust võtta e-posti teel produtsent (ät) juhtimisaju.ee