Kontaktid: +3725040260, produtsent(at)juhtimisaju.ee
Vaata Regio saadet
JuhtimisAju telemangu rahastab Ettevotluse Arendamise Sihtasutus
JuhtimisAju telemangu rahastatakse EL toukefondidest
Mis saates juhtus

Mis saates juhtus: MicroLink võitis meditsiinifirma südamed

JuhtimisAju telemängu kuuenda saate võitis võistkond, mille oli välja pannud MicroLink. Saade toimus Lasnamäe Tervisekeskuses Medicum.

Medicumi peaarst Arvi Vask palus võistkondadel tegeleda ühe tõelise pähkliga. Nimelt mõelda, et kuidas säilitada Medicumi jätkusuutlikkus olukorras, mil Haigekassa võib eelarvet 20 protsendi võrra kärpida. Säärases olukorras on tavapäraselt kaks võimalust: kas kärpida ise omakorda kulusid või otsida võimalusi uute tulude leidmiseks.

MicroLinki tiim koosseisus Toomas Mölder, Reet Neemoja ja Andres Roosma külastasid alustuseks perearstikeskuse vanemarsti Ester Eensaart ja uurisid tema käest meditsiini rahastamise aluseid: missuguste patsientide eest milliseid tasusid saab. Ühtlasi täpsustasid nad, et kui palju perearstil keskmiselt patsiente on. Peale seda uurisid nad, et kui suurt hulka perearsti tööst oleks võimalik jagada õele. Lõpetuseks uurisid nad nahaarsti Liina Tedremetsa käest, et kui suur hulk tema tööst on täna patsientidega, kelle kulusid hüvitab Haigekassa ning kui paljud tulevad ravile enda rahakotiga. Ühtlasi selgus vestluse käigus, et suureks kaudseks kuluallikaks on see, kui patsientide jätavad reserveeritud ajaks kohale ilmumata.

Profimeedia võistkond koosseisus Martin Mileiko ja Tiit Efert täpsustasid alustuseks finantsjuhi Raul Kriguli juures, et missugused võiksid üleüldse olla kulu kokkuhoiu kohad. Finantsjuhi hinnangul on suurimaks kuluallikaks personalikulud, mida on teisalt jälle keeruline kärpida. Seejärel vestlesid nad personalijuhi Ulvi Jakobsoniga, et selgitada millest arstide palk täpselt koosneb. Personalijuht pakkus välja täiendava idee, et ravimiuuringud võiksid anda lisatulu nii Medicumile kui olla ka arstide töös mõnusaks vahelduseks. Registratuuri juht Ruth Allas selgitas võimalikku dünaamikat, mis patsientide arvuga võiks juhtuda kui visiitide hinnad võiksid tõusta.

MicroLink - Toomas Mölder Reet Neemoja ja Andres Roosma

Profimeedia tiim - Martin Mileiko ja Tiit Efert

Peale info kogumist valmistasid mõlemad võistkonnad ette oma esitlused. MicroLink pani põhiraskuse aktiivse müügitegevuse rõhutamisele. Ühtlasi viitasid nad vajadusele aktiivselt tegeleda tühjade kliendikülastustega - saata enne visiiti patsiendile meeldetuletuseks SMS või helistada talle igaks juhuks üle. Seeläbi on võimalik ühest küljest tulusid suurendada ja teisalt kulusid vähendada.

Profimeedia tiim pani oma esitluses põhiraskuse kolmele teemale. Ühest küljest tuleks kärpida arstide palku. Teiseks tuleks müüa hoone kinnisvarainvestoritele, et vaba raha investeerida uute teenuste arendamiseks. Ühtlasi pakkusid nad välja võimaluse teha koostööd suurte tööandjatega, et perioodiliselt teha tervisekontrolli visiite, millest võiks sündida lisatulu. Teiseks lahenduseks pakkusid nad arstiabi eksporti. Kolmandaks ideeks oli Medicumi infosüsteemide lahenduste pakkumist ja lõpuks ka aktiivsemat osalust ravimiuuringutes.

ˇürii koosseisus Arvi Vask, Raul Krigul ja Vello Rääk esitasid mõlemale täpsustavaid küsimusi ning lõpuks kuulutasid võitjaks MicroLinki. Peamiseks põhjenduseks leidsid nad, et nende lahendus on kiiremini teostatav.

Huvilistel, kes soovivad ülesandele kaasa mõtiskleda, on võimalik vaadata saadet internetist selle lingi alt:
http://www.juhtimisaju.ee/Link-6.html

ja tõmmata alla mõlema võistkonna esitlused siit:
- MicroLinki esitlus (ppt)
- Profimeedia esitlus (ppt)

Järgmisel reedel läheme külla mobiilifirmasse Tele2, kus on võistlustules Resta ja Sisekaitseakadeemia. Uurime, et kas mobiilne internet võiks edukalt võistelda tavainternetiga.

Ootame juhtimishuvilisi taas JuhtimisAju jälgima Eesti Televisioonis reedel kell 19.30, kordusega esmaspäeval kell 13.25 ja ETV2-s kell 17.00.