Kontaktid: +3725040260, produtsent(at)juhtimisaju.ee
Vaata Regio saadet
JuhtimisAju telemangu rahastab Ettevotluse Arendamise Sihtasutus
JuhtimisAju telemangu rahastatakse EL toukefondidest
Mis saates juhtus

Mis saates juhtus: ERI Kinnisvara muutis IT-temaatika seksikamaks

JuhtimisAju telemängu järjekordse kaheksandikfinaali võitis ERI Kinnisvara tiim koosseisus Daniel Chasan, Andres Teder ja Alis Möll.

JuhtimisAju leidis sel korral aset IT Kolledžis, kus rektor Kalle Tammemäe andis võistkondadele ülesande - kuidas täita IT Kolledži arvutiklass välistudengitega?

Eesti Infotehnoloogia Kolledž (IT Kolledž) on Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse (EITSA) poolt 2000. aastal loodud mittetulunduslik rakenduslik erakõrgkool, mis annab rakenduslikku kõrgharidust IT süsteemide arendamise, IT süsteemide administreerimise, infosüsteemide analüüsi ja tehnosuhtluse erialadel. Täna õpib IT Kolledžis päevases, õhtuses ja kaugõppes üle 600 õppuri. Kuue aasta jooksul on IT Kolledžist suundunud Eesti IT tööjõuturule 277 IT spetsialisti.

Hetkel tegutseb IT Kolledži seinte vahel üks välistudeng ja üks välisõppejõud. Nii nagu paljud teised kõrgkoolid Eestis, ollakse ka seal küsimuse ees, kuidas suurendada oma õppeasutuses välistudengite ja –õppejõude arvu ning osalust. Sihiks on tagada saadava hariduse rahvusvaheliselt tunnustatud kvaliteeti ning otsest seotust globaliseerunud IT-tööstusega.

ERI Kinnisvara tiim - Daniel Chasan, Andres Teder ja Alis Möll.

Arengufondi tiim - Imre Mürk, Signe Viimsalu ja Indrek Kelder

Arengufondi võistkond koosseisus Imre Mürk, Signe Viimsalu ja Indrek Kelder viskasid alustuseks omaette nalja, et kuna IT valdkond on maskuliinne, siis tuleks luua partnerlussuhted naiselikuma meditsiinikooliga ja seeläbi rohkem välisüliõpilasi pikemaks ajaks Eestisse elama meelitada.

Seejärel võtsid nad tõsisema lähenemise ning uurisid turundusjuhilt Marje Meenovilt põhjalikult, et mis on senised tudengite Eestisse meelitamise meetmed ja täpsustasid tudengite tugistruktuure. Nad vestlesid ka rektoriga, et testida mõningaid oma ideid, kuidas luua partnerlussidemed rahvusvaheliste IT firmadega. Kõige lõpuks kohtusid nad ka Portugalist pärit külalistudengi Simão Oliveiraga, et tema kogemuste võrra targemana ettekanne koostada. Oma põhjalikus ettekandes tegid nad korraliku SWOT-analüüsi, seejärel keskendusid ratsionaalse valikuga ühele lähiturule ja pakkusid välja, kuidas tuua esialgu Peterburist igal aastal 25 välistudengit, kelle jaoks oleks kolledži haridus heaks hüppeplatvormiks teistesse Euroopa riikidesse.

ERI Kinnisvara alustas vestlusi EITSA nõukogu esimehe Toomas Sõmeraga, et selgitada põhilisi Kolledži tugevusi. Seejärel kohtusid nemadki turundusjuhiga ja oma arutluskäigud lõpetasid vestlustega välisõppejõu Truls Ringkjobiga ja -tudengiga, et saada pilt väljastpoolt. Oma esitluses keskendusid nad müügile. Nad töötasid välja turundussõnumi "IT Kolledž seksikamaks" ja rõhutasid koostöövajadustele teiste piirkonna ülikoolidega, et üheskoos meelitada tudengeid lähiregioonidest.

Lõbusa vahepalana käisid mõlemad võistkonnad ka robootikaklubis, mille juhendaja ja õppejõud Margus Ernits andis neile ülesande jootekolviga trükiplaatidelt komponente eemaldada ning seejärel näitas sumomaadluseks ja toa koristamiseks programmeeritud roboteid.

Žürii koosseisus Kalle Tammemäe, EBS rektor Peeter Kross, ja konsultant Peeter Võrk küsisid mõlemalt võistkonnalt täpsustavaid küsimusi ning vaidlesid seejärel pikalt, et kumma tiimi lahendus tunnistada paremaks. Kui Arengufond oli peajagu üle analüüsi, konkreetsuse ja rakendatavuse poolest, siis oli ERI võistkonna tugevus mängulisuses ja sõnumi sobivuses IT Kolledži konteksti. Lõpuks otsustas žürii hääletada ja 2:1 seisuga pääses veerandfinaali edasi ERI Kinnisvara.

Huvilistel, kes soovivad ülesandele kaasa mõtiskleda, on võimalik vaadata IT Kolledži saadet internetist selle lingi alt:
http://www.juhtimisaju.ee/Link-5.html

ja tõmmata alla mõlema võistkonna esitlused siit:
- Arengufondi esitlus (ppt)
- ERI Kinnisvara esitlus (ppt)

Järgmisel reedel läheme külla Lasnamäe Tervisekeskusesse Medicum, kus on võistlustules MicroLink ja Profimeedia. Uurime raviasutuse juhtimise põnevaid külgi ja mõtleme, kuidas kahaneva eelarvega paremini hakkama saada.

Ootame juhtimishuvilisi taas JuhtimisAju jälgima Eesti Televisioonis reedel kell 19.30, kordusega esmaspäeval kell 13.25 ja ETV2-s kell 17.00.