Kontaktid: +3725040260, produtsent(at)juhtimisaju.ee
Vaata Regio saadet
JuhtimisAju telemangu rahastab Ettevotluse Arendamise Sihtasutus
JuhtimisAju telemangu rahastatakse EL toukefondidest
Mis saates juhtus

Mis saates juhtus: Püssirohukelder sai JuhtimisAju veerandfinaali

Regios toimunud JuhtimisAju saate võitis Püssirohukeldri võistkond koosseisus Priit Reiman, Kairit Reiman ja Arno Lainemäe.

Regios andis juhataja Teet Jagomägi võistkondadele ülesandeks välja mõelda, et kuidas juurutada töövaba päeva paremini. Võttes eeskujuks Google'i ja 3M'i, on ka Regios töötajatel lubatud igas kuus võtta üks päev, mille raames nad saavad küll palka, kuid tavapärases mõistes töökohustusi täitma ei pea. Sel päeval lubatakse töötajatel tegeleda asjadega, mis neile endile huvi pakuvad ja rõõmu valmistavad. Algatuse eesmärk on võimaldada töötajatel seeläbi paremini luua uuenduslikke vahvaid asju, millest firmalgi kasu oleks.

Teet selgitas ise tööpäeva olemust alljärgnevalt: "Vaba tööpäev ei ole mõeldud klientidele mahamüüdud või Regio sisemiste asjade tegemiseks. See on VABA - tee, mida ammu oled teha tahtnud! Samas on see tööpäev. 8 tundi rannavollet on OK ainult tingimusel, kui samal ajal mõttetööd tegid. Tingimus on, et annad teistele teada, et mida vabal tööpäeval tegid. Vaba tööpäev peab olema mõnus, aga ka viljakas."

Püssirohukeldri tiim - Arno Lainemäe, Kairit Reiman, Priit Reiman

Tartu Ülikooli Raamatukogu tiim koosseisus Anneli Sepp, Olga Einasto, Martin Hallik

Kuigi töövaba päev viidi sisse juba paari aasta eest, on seda seni kasutanud vaid üksikud töötajad. Niisiis oli ülesanne võistkondadele: "Uurige - kas seda üleüldse tarvis läheb?" Kui vastus on positiivne, siis tuleb välja mõelda, et mida on tehtud on juurutamisel seni valesti ja mida võiks parandada. Ühtlasi tõdes Teet, et ega ta isegi pole olnud oma kolleegidele selle kasutamise osas eeskujuks.

Tartu Ülikooli Raamatukogu võistkond koosseisus Martin Hallik, Olga Einasto ja Anneli Sepp vestlesid kõigepealt Regio personalijuhiga. Nad uurisid, et kuna ideede väljamõtlemine võib tihti võtta kauem kui kuus vaid üks päev, siis uurisid nad, et kas üksikute päevade kombineerimine annaks töötajatele rohkem ideid. Ühtlasi uurisid nad regiolastelt, et kas vabal tööpäeval välja mõeldud ideede teostamise jaoks ikka vahendeid antakse.

Püssirohukeldri tiimi liikmed alustasid Regio töötajatega vestlemisest ja jõudsid peagi järeldusele, et seni pole mitmed töötajad töövaba päeva pidanud vajalikuks, sest uute asjade väljamõtlemisega võib tegeleda ka ilma spetsiaalse päevata. Samas tõdesid mitmed vestluskaaslased, et nende jaoks tekitab probleeme ka väljamõeldud ideede osas aru andmine. Niisiis otsustasid nad mõelda välja mängulise idee, kuidas päeva paremini populariseerida.

ˇürii koosseisus Kaido Väljaots, Maaja Vadi ja Teet Jagomägi kuulasid muigel suul kui Ülikooli Raamatukogu kutsus Regio töötajaid enda juurde töövaba päeva pidama. Samuti oli mõnusat fantaasiat kasutanud Püssirohukelder, kes oli välja mõelnud "Regio Lennuklubi" programmi, et töövaba päeva juurutamist populariseerida.

Huvilistel, kes soovivad ülesandele kaasa mõtiskleda, on võimalik vaadata Regio saadet internetist ja tõmmata alla mõlema võistkonna esitlused siit:
- Tartu Ülikooli raamatukogu esitlus (ppt)
- Püssirohukeldri esitlus (ppt)

Järgmisel reedel läheme külla AS-i Tallinna Vesi, kus on võistlustules Elisa ja Exact. Uurime infrastruktuurifirma juhtimise eripärasid, võrdleme kraanivee kvaliteeti pudeliveega ja mõtleme, kuidas veenda inimesi rohkem keskkonnasõbralikumat kraanivett jooma.

Ootame juhtimishuvilisi taas JuhtimisAju jälgima Eesti Televisioonis reedel kell 19.30, kordusega esmaspäeval kell 13.25 ja ETV2-s kell 17.00.