Kontaktid: +3725040260, produtsent(at)juhtimisaju.ee
Vaata Regio saadet
JuhtimisAju telemangu rahastab Ettevotluse Arendamise Sihtasutus
JuhtimisAju telemangu rahastatakse EL toukefondidest
Mis saates juhtus

Mis saates juhtus: Nõo Lihatööstus võitis Regiot

13.02.2009

ETV JuhtimisAju telemängu Estiko Plastari saatest liikus veerandfinaali Nõo Lihatööstuse tiim koosseisus Ragnar Loova, Marek Laanbek ja Simmo Kruustük.

Estiko Plastaris andis juhataja Triin Anette Kaasik võistkondadele ülesande aidata välja mõelda, et kuidas tänases majandussituatsioonis, kus nii tellimuste arv kui ka kogus on vähenemas, kulusid vähendada ja tulusid suurendada.

Nõo Lihatööstuse tiim - Ragnar Loova, Marek Laanbek ja Simmo Kruustük

Regio võistkond - Tõnu Randaru, Kalev Koppel ja Anne Jääger

Nõo Lihatööstus võttis helikopterivaate ja proovis üldistatult jälgida, et missugused on peamised aspektid, mis täna kulusid suurendavad ja tulusid vähendavad. Nad uurisid võimalusi kliente segmenteerida ning leidsid vestluste käigus, et põhiliselt tuleks keskenduda pakendite pakkumisele toiduainetetööstustele. Nad leidsid ühtlasi, et kuna toorainekulul on väga suur osakaal, siis eriti ei ole võimalik tootmises kulusid kokku hoida. Niisiis otsisid nad lahendusi peamiselt müügitöö suurendamisest ja pakkusid välja ka ekspordivõimaluste täiendamise.

Regio võistkond, koosseisus Tõnu Randaru, Kalev Koppel ja Anne Jääger olid oma lahenduses konkreetsemad. Nemad hakkasid kinni faktist, et üheks suurimaks Estiko Plastari kuluallikaks on kileekstruuderite seadistamisega seonduvad kulud. Kuna tellimused on vähenenud ja väiksemaks muutunud, siis on nende osakaal firma üldkuludest samuti tõusnud. Kuna suurim kilemasin on sageli ilma tööta, siis arutasid nad põhjalikult võimaluse üle, et võib-olla maksaks sellest hoopis loobuda. Saades tootmisest ja müügist tänaste tellimuste ja prognooside kohta erinevat infot, otsustasid nad rõhutada, et ka koostööd tootmise ning müügiosakonna vahel maksaks tõhustada. Lõpliku ideena pakkusid nad välja ka müügimeeskonna boonused sarnaste tellimuste kojutoomise eest.

ˇürii - koosseisus Triin Anette Kaasik, Maaja Vadi ja Egert Valmra vaidlesid esitluste üle ning nende lõplik otsus oli napp. Häältega 2:1 võitis Nõo Lihatööstus. ˇürii lõplikul hinnangul oli Nõo tiim täpsem kui nad soovitasid rohkem keskenduda müügi- ja eksporditegevusele. Nõo liigub teisena edasi veerandfinaali.

Huvilistel, kes soovivad ülesandele kaasa mõtiskleda, on võimalik vaadata Estiko Plastari saadet internetist ja tõmmata alla mõlema võistkonna esitlused siit:
- Nõo Lihatööstuse esitlus (ppt)
- Regio esitlus (ppt)

Järgmisel reedel läheme külla Regiosse, kus tuleb mõelda tõeliselt innovatiivse tööpraktika peale - töövabadele päevadele. Võistlevad Tartu Ülikooli Raamatukogu ja Püssirohukelder. Ootame juhtimishuvilisi taas JuhtimisAju jälgima Eesti Televisioonis reedel kell 19.30, kordusega esmaspäeval kell 13.25 ja ETV2-s kell 17.00.

Need, kes soovivad ise võistlustulle asuda või kutsuda JuhtimisAju võttegruppi enda firmasse juhtimisülesandeid lahendama, võivad meiega ühendust võtta e-posti teel produtsent (ät) juhtimisaju.ee